בן & ג'ריס ישראל תוכל להמשיך למכור גלידה בכל רחבי ישראל

בן & ג'ריס ישראל תוכל להמשיך למכור גלידה בכל רחבי ישראל

הישג משמעותי לבן & ג’ריס ישראל והבעלים והמנכ”ל אבי זינגר: בהסדר שנחתם עם חברת יוניליוור העולמית הוסכם כי החברה הישראלית תמשיך לייצר ולמכור גלידה בכל רחבי ישראל – ללא הגבלת זמן. ההסדר מסיים את המחלוקת בין הצדדים.

בן & ג’ריס ישראל (American Quality Products), בבעלות אבי זינגר מודיעה היום (ד’) על חתימת הסדר עם חברת יוניליוור הבינלאומית המבטיח את המשך פעילות המפעל ומכירת הגלידה בכל רחבי ישראל. ההסדר מסיים את המחלוקת בין הצדדים, שנוצרה בעקבות סירובה של בן & ג’ריס האמריקנית לחדש זיכיון המכירה של זינגר בן 35 השנים, אשר אפשר לו לייצר ולמכור גלידת בן & ג’ריס בכל רחבי מדינת ישראל.

במסגרת ההסדר שנחתם, הוסכם כי אבי זינגר ירכוש את הזכויות לייצר ולמכור את גלידת בן & ג’ריס, ללא הגבלת זמן, במדינת ישראל. הסדר זה מבטיח את המשך פעילות המפעל בבאר טוביה באופן עצמאי ללא תלות בחברת יוניליבר, ואת הביטחון התעסוקתי של מאות העובדים במפעל, וכן את פרנסתם של אלפי ישראלים ופלסטינים שאמונים על האספקה והשירותים, עליהם מסתמך המפעל. מוצרי איכות אמריקאים בע”מ היא חברה פרטית בבעלות ישראלית מלאה, ואינה נשלטת או קשורה לחברת יוניליבר PLC  או לאחת מהחברות בבעלותה כולל בן &ג׳ריס הומייד בע״מ.

אבי זינגר, מנכ”ל ובעלים, בן & ג’ריס ישראל אמר בעקבות ההסדר: “אני שמח מאוד שלאחר חודשים ארוכים של מאבק, הצלחנו להבטיח כי נמשיך לייצר ולמכור את גלידת בן & ג’ריס האהובה לכלל לקוחותינו, ללא אפליה, בכל רחבי ישראל ויהודה ושומרון. אני מודה ליוניליוור על נכונותם להגיע לפתרון, ולעמדתם הנחרצת נגד תנועת ה-BDS. זה היה מאבק ממושך ומורכב, חוצה גבולות ומגזרים. מדובר בניצחון משמעותי עבורנו ועבור כל מי שמאמין בשיתוף פעולה ודו קיום, ובתבוסה מהדהדת לאלו הדוגלים באפליה ובחרמות”.

“אני רוצה להודות בשמי ובשם עובדי המפעל על התמיכה המשמעותית שקיבלנו מחברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית בישראל, וממשרד החוץ בראשות שר החוץ יאיר לפיד. אני מודה על מאמצם של נציגי ממשל במדינות רבות בארה”ב, אשר יזמו סנקציות חמורות בתגובה לחרם, לארגונים יהודים ופעילים מרחבי העולם, שתמכו במאבק. תודה גם לעליזה לוין והצוות שלה ממרכז ברנדייס ולמארק צל ונתן לוין, שעבדו ללא לאות כדי להגיע לתוצאה המיוחלת. התמיכה שקיבלנו מכל עבר היא זו שאפשרה את ההחלטה המשמחת הזו. אני שמח שנוכל להתמקד כעת במה שאנחנו עושים הכי טוב מזה 35 שנה – הכנת גלידת פרימיום איכותית לכולם, ללא יוצאים מן הכלל”.