טראפלס גלידת בן & ג'ריס

טראפלס גלידת בן & ג'ריס

מחפשים לגוון קצת את ארוחת הערב המשפחתית עם קינוח מרשים במיוחד אך קל ביותר להכנה? המתכון לטראפלס גלידה הוא הפתרון המושלם לכך.

רכיבים

* 1 חבילה (300 גרם) של שוקולד צ’יפס מריר

* 1 כף שמן צמחי

* 1/3-1 פיינט של טעם בן & ג’ריס אהוב

כלים

* תבנית קוביות קרח (אנחנו מעדיפים להשתמש בפלסטיק על פני סיליקון, רצוי בצורות מעוגלות מאשר מרובעות)

* כוס מדידה ומזיגה מזכוכית בגודל 4 כוסות המתאימה לשימוש במיקרוגל

* כף גלידה קפיצית קטנה ליצירת כדורי גלידה עגולים

* מרית גומי

* ספריי לשימון

טראפלס גלידת בן & ג'ריס - שלב 1 המספר 1

מכינים כדורי גלידה כמספר השקעים בתבנית קוביות הקרח ומניחים אותם על מגש עם נייר אפייה. שמים את המגש במקפיא. מרססים מעט ספריי לשימון על תבנית קוביות הקרח ומניחים בצד.

קו מקווקוו

טראפלס גלידת בן & ג'ריס - שלב 2 המספר 2

שמים בכוס מדידה הגדולה את השוקולד צ’יפס ושמן צמחי ומחממים במיקרוגל בפולסים של 25 שניות, ומערבבים בין לבין. זהירות לא לחמם יותר מדי! כמות הזמן הנדרשת להמסת השוקולד צ’יפס תלויה בעוצמת המיקרוגל. מוציאים את הכוס כאשר נשארו כמה שוקולד צ’יפס שלא נמסו. מערבבים למשך כ-5 דקות עד קבלת תערובת אחידה.

קו מקווקוו

טראפלס גלידת בן & ג'ריס - שלב 3 המספר 3

מוזגים כחצי מכמות השוקולד המומס לשקעים בתבנית, ממלאים אותם עד לגובה 1/3. יש להטות את הבנית על מנת שדפנות השקעים יהיו מצופים בשוקולד ככל האפשר. מוציאים את כדורי הגלידה מהמקפיא ומניחים אחד בכל שקע, כאשר לחוצים אותם בעדינות לתוך השוקולד. מוזגים את שארית השוקולד מעל ומחליקים החלק העליון עם המרית. מנסים לעשות זאת במהירות האפשרית כדי שלא ימס. מקפיאים את הטראפלס למשך שעה לפחות.

קו מקווקוו

טראפלס גלידת בן & ג'ריס - שלב 4 המספר 4

כשזה לגמרי קפוא, מוציאים את התבנית מהמקפיא ומוציאים כל טראפל מהתבנית בעדינות.

קו מקווקוו

טראפלס גלידת בן & ג'ריס - שלב 5 המספר 5

תיהנו מהטראפלס כמו שהם, או השתמשו בהם להכנת משקה גלידה מוקה אפוגאטו. שמים כמה טראפלס בתחתית כוס זכוכית גבוהה, מוזגים קפה חם מעל, ומוסיפים חלב לפי הטעם. מערבבים בעדינות, ואז מוסיפים קוביות קרח וכ-30 מ”ל סודה. מניחים מעל כדור גלידת בן & ג’ריס אהובה ובתיאבון!

קו מקווקוו