דלג לתוכן הראשי

אם זה נמס זה נהרס

צדק אקלימי

התחממות גלובלית. שינויי אקלים. צדק אקלימי. מה כל זה אומר? בקצרה, ההתמכרות שלנו לדלקים מאובנים גורמת לשינויים חסרי תקדים על כדור הארץ וההשלכות הן חמורות. אנחנו חיים בעולם שבו ההשפעות של שינוי האקלים הן אמיתיות יותר ויותר; מהמסת כיפות קרח לשריפות יער משתוללות, כבר לא ניתן להכחיש שזיהום מעשה ידי אדם משפיע על כדור הארץ העדין שלנו. הראיות המדעיות מעידות כי התחממות כדור הארץ היא אמיתית וכבר משפיעה על אנשים ברחבי העולם. ועכשיו השאלה היא, “מה אנחנו עושים בקשר לזה?”

ההשפעה על כדור הארץ והאנשים החיים בו:

בכל שנה שעוברת, אנו רואים שינוי דפוסים של משקעים, הכוללים אירועי גשמים אינטנסיביים יותר ברחבי העולם, שינויים דרמטיים בקוטב, שינויים בעונות גידול חקלאיות ועליית פני הים והחמצת אוקיינוס. לחלק משינויים אלה באקלים שלנו יהיו השלכות אקולוגיות וחברתיות דרמטיות. האירוניה האכזרית של שינוי האקלים היא שאנשים בעולם המתפתח, שהכי פחות יכולים להרשות לעצמם הסתגלות לשינוי האקלים, ישלמו את המחיר הגדול ביותר עבור 200 השנים של תיעוש וזיהום מהעולם המפותח. ללא ספק מדובר פה בצדק אקלימי.

כיום הכלכלה שלנו תלויה יותר מדי במוצרים ותהליכי ייצור שיוצרים כמויות גדולות של גזי חממה. חלק ניכר מהכלכלה העולמית מסתמך במידה רבה על דלקים מאובנים לתחבורה ותעשייה, גזים מזיקים לקירור, וכימיקלים מזיקים הקשורים לחקלאות. כאשר אנו לוקחים בחשבון את גידולי המזון, ניהול הפסולת והתהליכים הביולוגיים הטבעיים שבעלי החיים דורשים, כולל פרות חולבות, גם חיות משק הן מקור משמעותי של גזים התורמים לשינוי האקלים.

מה הפתרון?

אנחנו כבר רואים את ההשפעות של ההתחממות הגלובלית. זה דחוף יותר מאי פעם שננקוט צעדים בכדי להפחית באופן דרמטי את פליטת גזי החממה בעולם – ולעשות זאת בדרך שמחולקת באופן שוויוני בנטל ובסיכונים של שינוי האקלים בין אומות העולם. בסופו של דבר, עלינו לשבור את הקשר בין צמיחה כלכלית לפיתוח ממיצוי משאבים טבעיים ודילולם.

אין פתרון מהיר כדי לפתור שינוי האקלים, אבל אנחנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות.

אנחנו חייבים:

* להפסיק להשקיע בדלקים מאובנים

* להגדיל את מקורות אנרגיה המתחדשים

* להציב תג מחיר על זיהום פחמן

* לעבוד עם מדינות מתפתחות כדי להשקיע באנרגיה מתחדשת

מה זה אומר מבחינת בן & ג’ריס?

כמעט כל העסקים קשורים בפעילותם לפליטת גזי חממה, וזה כולל את בן & ג’ריס. אנו מסתמכים על חקלאות לטובת המרכיבים העיקריים שלנו, במיוחד חלב, כמו גם על מכונות לייצור המוצרים שלנו, משאיות להובלת המוצרים המוגמרים שלנו ומקפיאים לאחסון המוצרים שלנו. אנחנו מודעים לנזקים שלנו ועושים הכל בכל פעולה שלנו כדי להפחית אותם. אנו גם יודעים שמה שעשינו עדיין לא מספיק ואנחנו צריכים לעשות יותר.

הפתרון:

עסקים ואנשים פרטיים שפועלים מרצון הם חלק מהפתרון, אבל זה לא מספיק. הפתרון לשינוי אקלים חייב לבוא מהמחוקקים, והפעלת לחץ על הממשלה היא בגדר חובה. עכשיו יותר מתמיד, חשוב שקובעי מדיניות בכל הרמות יבינו את הדחיפות ואת ההשפעה של שינוי האקלים.