6 דרכים לשדרג גלידת פינט באטר קאפ

6 דרכים לשדרג גלידת פינט באטר קאפ

אוהבים חמאת בוטנים? אנחנו לגמרי מבינים אתכם. שום דבר לא ישווה לטעם המלוח והמדהים של חמאת בוטנים. זאת בדיוק הסיבה לכך שגלידת פינט באטר קאפ שלנו מלאה בחתיכות גדולות של חמאת בוטנים מצופות פאדג’ בשילוב עם גלידת חמאת בוטנים קלאסית.

למרות שהגלידה הזאת מלאה בכל טוב, לדעתנו יש כמה אירועים מיוחדים (כמו למשל, כל ערב שישי או שבת) שבהם אפשר – ואולי אפילו הכרחי – להוסיף טוויסט קטן כדי להפוך את חוויית אכילת גלידת פינט באטר קאפ לחגיגת טעמים בלתי נשכחת.

1. בננות זה כל הסיפור

שיקום מי שלא חושב שחמאת בוטנים ובננה הן שילוב מנצח. אחת הדרכים האהובות עלינו לשלב בננות עם גלידת פינט באטר קאפ היא לחתוך פרוסות בננה טריה ולפזר מעל, או אפילו להשקיע עוד יותר ולהוסיף בננות מטוגנות חמות מעל כדורי גלידת פינט באטר.

2. חוזרים למקורות

מה יכול להשלים גלידת פינט באטר קאפ יותר מאשר אבות אבותיו הלא כל כך רחוקים, הבוטנים?הוסיפו מעט בוטנים מלוחים קלויים וקצוצים מעל כדורי גלידת פינט באטר קאפ והם יוסיפו לכם טאץ’ קראנצ’י ומלוח מושלם, שלא תבינו איך הסתדרתם בלעדיו עד היום.

3. בייגלה טוויסט

יודעים מה עוד הולך טוב עם חמאת בוטנים (ושוקולד)? בייגלה. אנחנו ממליצים להוסיף עוד קרנצ’יות עם בייגלה מלוח מפורר מעל גלידת פינט באטר קאפ. או אם אתם מרגישים הרפתקנים במיוחד, תוכלו להחליף את הכפית בבייגלה – תודו שזה רעיון פשוט גאוני.

4. בשלוש מילים: עוגיות סנדוויץ’ שוקולד

אם עד היום השתמשתם בעוגיות סנדוויץ’ שוקולד במקום כפית כדי להוציא חמאת הבוטנים מהצנצנת, ההצעה הזו היא בול בשבילכם. נסו לקצוץ עוגיות הסנדוויץ’ שוקולד האהובות עליכם ולפזר מעל, או אתם אפילו יכולים לגלידת פינט באטר קאפ בין שתי עוגיות סנדוויץ’. נכון, זה יכול להיות מלכלך – אבל הטעם שווה את זה בגדול!

5. פירות או לא להיות

בהרבה מקומות בעולם, סנדוויץ’ חמאת בוטנים וריבה אף פעם לא יוצא מהאופנה, ויש לזה סיבה טובה. כדי להביא את השילוב הזה לשגרת הגלידה שלכם, פזרו פטל טרי מעל כדורי גלידת פינט באטר קאפ – או שתוכלו להשקיע ולהכין רוטב פטל בעצמכם ולזלף מעל הגלידה כמו אניני טעם אמיתיים.

6. עוד פינט באטר קאפ

רגע, מה זה? עוד חטיפי חמאת בוטנים מעל גלידת פינט באטר קאפ? רק אוהבי חמאת בוטנים אמיתיים יעריכו את ההבדל בין המרקמים והטעמים השונים שמוסיפים חטיפי חמאת בוטנים (בטמפרטורת החדר) מפוררים לצד גלידת פינט באטר קאפ (קפואה). כשתנסו – תבינו…