מפולי קקאו לבראוניס: הסיפור מאחורי הקקאו באישור סחר הוגן שלנו

מפולי קקאו לבראוניס

האם ידעתם שהפיינטים שלנו מלאים בטוב של הסחר ההוגן?

הסתכלתם פעם עמוק לתוך פיינט של שוקולד בראוניס וחשבתם מה המשמעות של כל זה? זה טעים ועשיר, אבל חייב להיות משהו נוסף מעבר, נכון? אוהבי השוקולד, אתם צודקים, ברור שיש. אנחנו לוקחים אתכם למסע שמתחיל מפולי קקאו צנועים ונגמר באופוריית גלידה. תחזיקו חזק אנחנו יוצאים לדרך!
 

איפה הכל התחיל

הסיפור של פולי הקקאו הקטנים שלנו מתחיל מאיפה ש-40% מפולי הקקאו בעולם נמצאים: בחווה בחוף השנהב. עד עכשיו, נשמע כמו כל פולי הקקאו הממוצעים, אבל מה שגורם לפולים שלנו להיות מעל הממוצע הוא שבשונה מרוב הקקאו, פולים אלה מיוצרים בתנאי סחר הוגן.

 

מהו בכלל סחר הוגן?

סחר הוגן מתקשר לכל הדברים הקטנים, אבל בגדול! זו מערכת שמבטיחה שהחקלאים “הקטנים” תמיד יקבלו תמורה הוגנת עבור היבול שלהם שלעולם לא יהיה מתחת לערך השוק.

בנוסף לכך, חברות כמו שלנו שקונות את הקקאו, משלמות סכום נוסף של כסף שנקרא הפרמיום החברתי של הסחר ההוגן. הכסף הזה הולך ישר לחקלאים ולקהילות שלהם על מנת לעזור לשפר את איכות חייהם בכל דרך שהם רואים לנכון. ב-2018, שילמנו $1604,933 בפרמיום החברתי עבור קקאו, הכסף הזה יועד לבניית קליניקה, העסקת אחות, התקנת משאבת מים והתקנת סט של פאנלים סולאריים חדשים!

 

הכירו את חקלאי הסחר ההוגן שלנו

אמה, חקלאית מקסימה מחוף השנהב, ראתה את ההכנסה שלה גדלה באופן משמעותי מאז שהצטרפה לקואופרטיב סחר ההוגן. בשנה שעברה היא יכלה לקנות את המיטה הראשונה שלה בזכות המחיר ההוגן שלה ובזכות יבול שגדל בצורה טובה יותר כיוון שקיבלו הכשרה במימון דרך הפרימיום.

אמה, חקלאית סחר הוגן

השלב הבא – הבראוניס

ברגע שהפולים הטחונים לקקאו, מגיעים ליונקרס, בניו יורק, הם נאפים ונהפכים לבראוניס המדהימים שלנו במאפיית גרייסטון, יוזמה חברתית שהמטעמים המופלאים שלהם הם רק חלק מהמיוחדות של המקום. גרייסטון לא רק מעסיקה אנשים שיאפו בראוניס – הם אופים בראוניס כדי להעסיק אנשים.

דרך מדיניות ה”דלת הפתוחה” פורצת הגבולות שלהם, כל מי שרוצה עבודה מקבל הזדמנות לעבוד, ללא קשר לרקע החינוכי שלו, היסטוריית עבודה או מכשולים חברתיים אחרים. כשמתפנה משרה, האדם הבא ברשימת ההמתנה מקבל את העבודה, לא שואלים שאלות. צורת עבודה זו איפשרה למאות אנשים לשנות את חייהם, ואנחנו מקבלים את חתיכות הבראוניס העשירים שהופכים את השוקולד בראוניס לכל כך אופורי!

 

הסיום המתוק במפעל

עכשיו, נעבור למפעל שלנו, היכן שהבראוניס מחולקים באהבה לתוך חלק מטעמי הגלידה הכי עשירים שלנו, כמו שוקולד בראוניס ושוקולד בראוניס ללא חלב.

יש רק דמות אחת נוספת בסיפור הזה – אתם! בפעם הבאה שאתם חופרים לתוך פיינט, תשמחו מהידיעה שיש יותר מ’רק בראוניס’ בתוך החתיכות האלה – הם מלאים בכל הטוב של סחר הוגן!

קו מקווקוו

לחיצת יד למדו עוד אודות סחר הוגן!