הכירו את האדם שמאחורי טעמי ה-Core שלנו

דמיינו מצב בו אתם מתעוררים כל יום עם חיוך מרוח על הפנים, הולכים לעבודה ומשחקים עם אוכל לאורך כל היום. מדמיינים את זה? אם כן, אז ברוכים הבאים לחייו של אריק פרדט! הוא גורו טעמים של בן & ג’ריס, אחד מששת האנשים שאחראים על המצאת טעמים חדשים ואופוריים שיגרמו לבלוטות הטעם שלכם להשתגע.

אריק פרדט חי, נושם וחולם מאכלים טעימים. הגורו טעמים שלנו, הידוע בשמו “השף העצבני”, הוא מומחה בהמצאת יצירות מדהימות ואכילות. זה מגיע אחרי עשורים של ניסיון קולינרי בעבודה ובבית. אריק מציין “אף פעם לא הייתה לי עבודה שלא הייתה קשורה לאוכל”.

אריק יוצר המצאות גלידה מופלאות בבן & ג’ריס כל היום ולעיתים חוזר לחווה בה הוא גר כדי לבשל לחברים ולשכנים, שכבר יודעים שהבית של אריק מבטיח ארוחה מעולה. אריק טוען ש”זה לגמרי הגיוני בשבילי לחזור הביתה ולהמשיך לעשות את מה שאני אוהב”.

לאריק יש חיבור עמוק לאוכל; מהתרנגולות בחצר שלו שמספקות לו ביצים טריות עד למחקר האובססיבי שלו לטרנדים במזון, חקירה של מסעדות בינלאומיות, והתנסויות תמידיות עם רכיבים חדשים. אריק הוא ללא ספק מומחה, וזהו יתרון טעים בשביל כולנו. התשוקה של אריק הביאה לכמה פריצות דרך בתחום יצירת הגלידה, כמו טעמי ה-Cores של בן & ג’ריס.

אריק פרדט

לאחרונה ישבנו עם אריק לשיחה על מנת לגלות יותר לעומק על הדרך שעבר כדי להגיע לבן & ג’ריס, למה הוא קרוי “השף העצבני” והסודות מאחורי הפרוייקט האחרון שלו- סדרת טעמי ה-“Cores” של בן & ג’ריס.

בוא נתחיל עם השאלה החשובה ביותר. מה טעם הבן & ג’ריס האהוב עליך?
קשה לבחור רק טעם אחד. אני אתן לכם שני טעמים שאהובים עלי: פיש פוד ו- Coconut Seven Layer Bar.

האם Coconut Seven Layer Bar הוא אחד מהיצירות שלך?
כן, אך אין פסול בלעודד את קבוצת הבית, נכון?

אתה נמצא בבן & ג’ריס כבר 18 שנה ועדיין סופר. האם אתה זוכר את הפרוייקט הראשון שלך?
אפילו לא הייתי עובד של בן & ג’ריס עדיין. עבדתי ב”Rhino Foods” והתחברנו לקבוצת המחקר והפיתוח של בן & ג’ריס על מנת להרכיב את הטעם של בצק עוגיות בצורה הטובה ביותר. באופן טבעי זה דביק ורך. האתגר שלנו היה לחשוב על הדרך הקלה ביותר כדי להפוך את הבצק עוגיות לחתיכות קטנות שיוכלו להיכנס לגלידה על מנת ליצור את הטעם של בצק עוגיות הקלאסי שלנו.

אריק פרדט במטבח

נשמע כמו עיסוקים של מדען משוגע.
בהחלט היצירה מורכבת גם ממדעים, אך הרקע שלי הוא באומנות הבישול. משלמים לי לשחק עם אוכל. אני שף. הטייטל הלא רשמי שלי הוא “השף העצבני”.

שף עצבני?
אתה יודע, זה לא פשוט להיות אני. אני לא זוכר מי הראשון שאמר את זה, אך השם לא מפריע לי. אין לי פילטר, אז אני לא שומר כלום בבטן. אני חושב שזה דבר טוב. כולם יודעים מה אני חושב בכל סיטואציה.

אז זה לא סוד כמה אתה שמח עם ההצלחה של סדרת טעמי ה-“Cores”?
זה די מדהים איך הם יצרו כל כך הרבה באזז. אני חושב שזה נגרם בעקבות התאמה אישית. בואו נדבר על Salted Caramel לדוגמא, עם כל טעימה אתם יכולים לטעום קצת קרמל והמון גלידה, או קצת גלידה והרבה קרמל. כל כפית גלידה מותאמת באופן מושלם בשבילך.

גלידת סולטד קרמל

אתה תוכל לספר לנו לאיזה טעמים חדשים אפשר לצפות בסדרת טעמי ה- “Cores”?
מצטער, אלה סודות השף, אך אני יכול להגיד לכם שלא תראו טעם של בוסטון קרים פאי.

אבל זה נשמע טעים בטירוף!
כן, אך זה פשוט לא היה עובד. לבוסטון קרים פאי יש מילוי קרם פודינג, נכון? כדי להפוך אותה לליבה בטעם Core, היינו צריכים לשנות את המרקם הסמיך של קרם הפודינג. זה היה מקבל את הטעם הנכון, אבל זה לא היה מרגיש נכון. ואנחנו מאמינים שההרגשה חשובה, כי זה עוזר לבניית חיבור לזכרונות שיש לך לטעמים מסוימים.

כן,קרם פודינג עיסתי יהיה מוזר.
זה היה משדר טעם, אך לא את החוויה הייחודית של אכילת קרם פודינג.

בוא נמשיך הלאה, ובבקשה תסלח לנו אם אנחנו נוגעים בנקודות אישיות מידי, אבל האם תוכל לספר לנו על התרנגולות שלך?
הבנות שלי? אני אוהב את הבנות שלי! אני מגדל אותן מאז שהיו אפרוחים. הן בילו את החורף בפנים, מתחממות ליד האח וכשמזג האוויר התבהר הן עברו החוצה ללול. הן תרנגולות חופש, הן יכולות להסתובב בחצר שלי ללכת לשדה של השכן וחזרה שוב.

אריק פרדט עם תרנגולות

יש לך אחת אהובה עליך?
אני אוהב את כולן, למרות שיש אחת, המבוגרת ביותר, שהולכת אחרי לכל מקום ומדברת איתי כאילו שהיא משתפת אותי בכל סודות העולם.

יש לך תרנגולת מדברת?
היא מצייצת. כמו כל תרנגולת.

ואתה יכול להבין אותה?
אני מניח שאני מבין אותה עד כמה שאדם יכול להבין תרנגולת.

אין ספק שזה כשרון. תודה שהקדשת מזמנך כדי לדבר איתנו. אנחנו לא יכולים לחכות לטעום את הטעם הבא שתייצר.