8 דרכים מוזרות בהם אוהבי הגלידה שלנו אוכלים בן & ג'ריס

שבים שאתם אוכלים בן & ג'ריס בצורה מוזרה? אתם לא תאמינו לדרכים ההזויות שאוהבי הגלידה שלנו נהנים לאכול.

לכולנו יש את המוזריות שלנו כשזה מגיע להנאה מהמאכלים האהובים עלינו. לדוגמא, יש אנשים שאוהבים וופל בלגי בלי מייפל, דבר שהוא בלתי נתפס בעינינו. (ברצינות, למה? ל-מ-ה?)

וגלידה, כמובן, אינה שונה.

לאוהבי בן & ג’ריס יש צורות אכילת גלידה ייחודיות משלהם, ואנחנו תמיד שמחים ללמוד על סגנונות האכילה המגוונות שקיימות. נדהמנו במיוחד משמונת הדרכים המוזרות האלו בהם אוהבי הגלידה שלנו אוכלים:

המספר 1

תאכלו את זה כמלח הארץ

כן, גם אנחנו התקשנו להאמין לזה: יש אנשים שבאמת אוכלים את הגלידה שלהם עם מלח מעל. הם אומרים שזה מחזק את הטעם, מדגיש את הסווירלים של הקרמל והפאדג’, ואפילו נותן לגלידה טעם יותר עשיר. (לא חשבנו שזה בכלל אפשרי שגלידת בן & ג’ריס תרגיש יותר עשירה!). אוהבי גלידה מלוחה, לכבודכם הטעם האהוב סולטד קרמל.

קו מקווקוו

המספר 2

אנשי ההחלפות

לכולנו יש את הטעמים המועדפים עלינו – אולי אתם לא אוהבים את השקדים שמצופים פאדג’ בניו יורק סופר, ובני הזוג שלכם לא מתים על אגוזי המלך שיש בצ’אנקי מנקי. מה תעשו? החלפות! אתם תוציאו את השקדים ותעבירו לפיינט שלהם, והם יוציאו את אגוזי המלך וישלחו לכיוונכם. בום! כולם מנצחים.

קו מקווקוו

המספר 3

רק ביס אחד (חחח, ממש!)

אנחנו די בטוחים שכולם עשו את זה, אבל לאנשים מסוימים זה הפך להיות הדרך העיקרית להנות מהנשנוש המרענן האהוב הזה. אתם פותחים את המקפיא, כפית ביד, מגייסים את כל המשמעת העצמית שיש לכם כדי לקחת רק ביס אחד מפיינט דולצ’ה דה לצ’ה. זה כל מה שאתם צריכים, נכון? אבל כעבור 15 דקות אתם שוב מוצאים את עצמכם חוזרים בשביל ביס נוסף. ואז אחרי עוד 10 דקות, עוד אחד. לפחות אין קערות שצריך לשטוף!

קו מקווקוו

המספר 4

חולץ הצ’אנקים

צריך אוהב צ’אנקים מושבע כדי להצליח ליישם את השיטה הזאת. אלו שרוצים למקסם את ריכוז הצ’אנקים שלהם לפעמים בוחרים להוציא את הפיינט מהמקפיא ולתת לו להנמס כמעט לגמרי. זה משחרר את כל הצ’אנקים כך שהם נופלים לתחתית הפיינט. לאחר מכן הם מקפיאים מחדש את הפיינט, וכשהם מוכנים לצלול פנימה, הם חותכים עם סכין משוננת את השכבה התחתונה המלאה בצ’אנקים. אחרי שמקלפים את האריזה, הם נשארים עם קערת הגלידה מלאה בהכי הרבה צ’אנקים שאי פעם יכולתם לדמיין.

קו מקווקוו

המספר 5

תמרחו אותם

בדרך כלל גלידה זה עניין של סקופים. אבל לחלק מאוהבי הבן & ג’ריס זה גם עניין של מריחה. לדוגמה כשמורחים עוגת גבינה עם תות שדה על ביסקוויט. או קרם עוגיות על ביסקוויט שוקולד בשביל החוויה העוגייתית הקראנצ’ית. לנו זה נשמע די טעים!

קו מקווקוו

המספר 6

טיפין טיפין

כשאנחנו חופרים לתוך פיינט שוקולד בראוניס, אנחנו אוהבים לתפוס את הכף הכי גדולה שאנחנו יכולים למצוא בשביל מקסימום אופוריה שוקולדית. אבל חלק מאוהבי בן & ג’ריס נוקטים בגישה הפוכה ואוהבים להשתמש בכפית תינוקות. למה? כדי להנות כהלכה מהחוויה הקינוחית שלהם, כמובן. ביסים קטנים יותר שווים ליותר ביסים, מה שאומר יותר שוקולד. נכון?

קו מקווקוו

המספר 7

ערבוב והתאמה של טעמים

מה אתם עושים כשנשארת לכם רק כף אחת של חצי אפוי בפיינט והקינוח החלומי שלכם מצריך שתי כפות? כמובן שתוסיפו כף של וניל טופי קראנץ’ מעליו! אין צורך בקערה, רק אינסטינקטים חדים של ערבוב והתאמת טעמים יחד עם הכפית האהובה עליכם.

קו מקווקוו

המספר 8

זמן איכות משפחתי

מי צריך קערות כשכל המשפחה עומדת מסביב לשולחן, מפטפטים ומתעדכנים? פיינט אחד, מבחר כפיות, הרבה רכילות על שיער המוזר של הדוד אד. אנחנו אומרים שקון סוויט קון זה הסוד לזמן איכות משפחתי אמיתי.