בצק עוגיות: ההמצאה האגדית של הטעם הכי פופולרי שלנו

 

גלידת בצק עוגיות, בהשראת מעריץ אנונימי ב-1984

בתחילת דרכינו בגלידריה הראשונה שלנו בברלינגטון, ורמונט, היה לנו לוח מודעות שבו אנשים יכלו להציע רעיונות לטעמים חדשים שבן וג’רי יכינו.
כשהרעיונות התחילו לזרום, היה רעיון אנונימי שבלט במיוחד.

כיום זה נשמע מובן מאליו, אך בזמנו, כשהמציאו אותו הוא היה רעיון מהפכני. מה אם נכניס חתיכות גדולות של בצק עוגיות לתוך גלידת וניל?

אחד מהפיתויים הידועים באפיית עוגיות הוא “לגנוב” טעימה או שניים של הבצק. לפעמים, קשה לאופה להעביר את הבצק לתבנית, כיוון שבצק העוגיות הוא טעים מאד אפילו לפני שאפו אותו.

החבר’ה מהגלידריה התחילו בהכנת בצק עוגיות שוקולד צ’יפס. זה הפך להצלחה מיידית.

 

 

בצק עוגיות היה הצלחה מסחררת בגלידריה שלנו
בהתחלה, אפשר היה למצוא את הטעם בצק עוגיות רק בגלידריה בברלינגטון, ורמונט, ומעריצים התחילו להגיע מכל מקום על מנת לשים את ידם על הטעם המיוחד. אחד מהעובדים שלנו זוכר שראה שקבוצת סטודנטים מהאוניברסיטה של ורמונט שבאו לבקר בגלידריה בברלינגטון, רק כדי לגלות שנגמר הטעם בצק עוגיות. בסוף, הסטודנטים הלכו למכולת מעבר לכביש וקנו גליל של בצק עוגיות מוכן. הם הביאו אותו לגלידריה, הזמינו גלידת וניל, חתכו את הבצק לחתיכות וערבבו אותם לתוך הגלידה.

גלידריה ראשונה בברליגטון, ורמונט

המסע הארוך לעבר הפיינט הפופולרי ביותר בעולם

בן & ג’ריס תמיד האמינו שאם יש משהו ששווה לעשות, שווה לעשות אותו נכון. במקרה של גלידת בצק עוגיות זה אומר, שצריך היה למצוא כיצד לייצר את הטעם, הסמיכות והמרקם של בצק עוגיות המוכר בטמפרטורות של גלידה. “התרפיסט גלידה הראשי” שלנו, פיטר לינד, חבר לעסק נוסף הפועל עפ”י סולם ערכים דומה לשל בן & ג’ריס, ריינו פודס (Rhino Foods), ולאחר מסע מדהים של שש שנים הגענו למתכון המושלם של גלידת בצק עוגיות שנמצא בפיינטים שלנו כיום. ריינו פודס בילו זמן רב במטבח שלנו, ואנחנו בילינו זמן רב במטבח שלהם. ערבבנו, בחשנו, בנינו מכשירים מיוחדים ואכלנו יחד כמות אדירה של

בצק עוגיות. זה היה הראשון מבין מסעות רבים שבהם שילבנו אמנות ומדע לטובת חדשנות בגלידה. ב-1991, הצגנו את הטעם בצק עוגיות בפיינט, ואיך

אנחנו מאושרים שעשינו זאת. זה נשאר אחד הטעמים האהובים והפופולריים ביותר עד היום!

פיינט בצק עוגיות