לחם גלידה עם 2 רכיבים

לחם גלידה עם 2 רכיבים

שני רכיבים הם כל מה שצריך כדי להכין את הלחם גלידה המסוגנן הזה שירשים את כל החברה. תוספיו מעל עוד גלידת בן & ג’ריס וקיבלתם יצירת מופת מווושלמת!

רכיבים:

* 1 פיינט גלידת בצק עוגיות של בן & ג’ריס, מומס

* 1 פיינט גלידת שוקולד בראוניס של בן & ג’ריס, מומס

* 3 כוסות קמח תופח, מחולקות לחצי

לחם גלידה - שלב 1 המספר 1

אחד פיינט גלידת בצק עוגיות של בן מחממים את התנור ל-180°. מרססים בתרסיס בישול תבנית מלבנית בגודל 22X13 ס”מ ושמים בצד. בקערה בינונית אחת שמים 1-1/2 כוסות קמח עם גלידת בצק עוגיות מומסת ובקערה בינונית השניה שמים את ה-1-1/2 כוסות קמח הנותרים עם גלידת שוקולד בראוניס מומסת. מערבבים כל קערה בנפרד עד לקבלת תערובת אחידה.& ג’ריס, מומס-

קו מקווקוו

לחם גלידה - שלב 2 המספר 2

בעזרת סקופר גלידה (או שניים אם אתם לא רוצים לנקות את הסקופר בין לבין), יוצקים לסירוגין כדורים מהתערובות לתבנית עד שנוצר מראה של לוח דמקה, ארבע כדורים לאורך ושניים לרוחב. חוזרים על כך בשכבה השנייה, כשמניחים כדור מהתערובת בצק עוגיות על כדור מהתערובת שוקולד בראוניס ולהיפך. ממשיכים עד אשר כל הבלילה הועברה לתבנית. לאחר מכן, לוקחים שיפוד מעץ או צ’ופסטיקס ומעבירי לאורך התבנית בסיבובים.

קו מקווקוו

לחם גלידה - שלב 3 המספר 3

מניחים את התבנית בתנור למשך 50-60 דקות או עד שקיסם הננעץ בלחם יוצא נקי. כדי להמנע מלחם אפוי מדי, שמים נייר אלומיניום מעל התבנית אחרי ה-30-40 דקות הראשונות.

קו מקווקוו

לחם גלידה - שלב 4 המספר 4

מוציאים מהתנור ומצננים לפני שפורסים.

קו מקווקוו

לחם גלידה - שלב 5המספר 5

מוסיפים מעל כדור גלידת בן & ג’ריס ונהנים!

קו מקווקוו