קרמל סוטרא®

ליבת קרמל מוקפת בגלידת שמנת משובחת עם קרמל וגלידת שמנת משובחת בטעם שוקולד עם חתיכות פאדג'

פיינט קרמל סוטרא

מצאו את דרככם לחוויית הגלידה האולטימטיבית עם גלידת ה-Core שלנו. לא משנה בין אם הדחפים הראשוניים שלכם יובילו למרכז הקרמל הרך או ישר לחתיכות הפאדג', אתם תהיו בשליטה מלאה על גורל הגלידה שלכם.

שמנת, חלב רזה, סוכר נוזלי (סוכר, מים), מים, סוכר, חלב, גלוקוזה, קקאו, חלמון ביצה, שמן קוקוס, חמאה, אבקת קקאו, מייצבים (פקטין, גואר גם, קרג'ינן), חומר התפחה (סודיום ביקרבונט), לקטאז, חומר מתחלב (לציטין סויה), תמצית וניל, מלח, חומר טעם טבעי.

מידע על אלרגניים: מכיל חלב, סויה, ביצים, קוקוס.

הרכב תזונתי של קרמל סוטרא

הסיפור שמתחת למכסה

גורו טעמים ליום אחד
בשנת 2001 כתבת של הניו יורק טיימס, אבי אלין ביקרה במשרדי ההנהלה של בן & ג’ריס בברלינגטון, וורמונט, ל’סיור היכרות’ עם עוד כמה כתבים אחרים. אחד מהנושאים בתוכנית היה לפגוש את הגורו טעמים במעבדות המחקר ופיתוח שלנו בשביל התנסות מעשית בפיתוח טעם. כל אחד מהכתבים התלווה לגורו על מנת להמציא טעם משלו. למרות שהמתכון שאבי הכינה לא זכור, השם הבלתי נשכחה שנתנה בהחלט נחקק בזיכרון: קרמל סוטרא®!
מנהרה החוצה
ברשותה של אבי, קרמל סוטרא® הצטרף לנבחרת הטעמים שלנו בשנת 2002. עם מרקם קטיפתי של קרמל מוקף בגלידת שוקולד וגלידת קרמל עם חתיכות פאדג’, טעם זה נועד לחופרי פיינטים מכל מקום. אז בין אם אתם חופרים ישר בליבה או מערבבים מעט מהכל בכל ביס, טבלו את הכפית לכבוד אבי והגורו טעמים שלנו כהערכה לתערובת החושנית הזו.

זמין בגדלים

פיינט

פיינט

ראה זאת

צ'אנק-מטר

תוספות שוות

Chunkometer Graph

שנת ייצור

2013

עובדה משעשעת

בשנת 2001 כתבת של הניו יורק טיימס, אבי אלין ביקרה במשרדי ההנהלה של בן & ג’ריס בברלינגטון, וורמונט, ל’סיור היכרות’ עם עוד כמה כתבים אחרים. אחד מהנושאים בתוכנית היה לפגוש את הגורו טעמים במעבדות המחקר ופיתוח שלנו בשביל התנסות מעשית בפיתוח טעם. כל אחד מהכתבים התלווה לגורו על מנת להמציא טעם משלהם. למרות שהמתכון שהכינה אבי לא זכור, השם שנתנה בהחלט נחקק בזיכרון… קרמל סוטרא™. ברשותה של אבי, קרמל סוטרא™ הצטרף לנבחרת הטעמים שלנו בשנת 2002.

כשרות

כשרות כ קיי

מכיל חלב נוכרי